بازدیدکنندگان کسب‌وکار / کار بدون مجوز کار

بازدید تجاری از کانادا

در بسیاری از موارد، بازدید تجاری یا همان business visitors از کانادا نیاز به مجوز کار کانادایی ندارد.

یک بازدیدکننده تجاری یک تبعه خارجی است که برای شرکت در فعالیت‌های تجاری بین‌المللی به کانادا می‌آید، اما نمیخواهد وارد بازار کار کانادا بشود.

کانادا یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان است که هر ساله هزاران بازدیدکننده تجاری کوتاه‌مدت را به خود جلب می‌کند.

با یک اقتصاد بازار محور و عضو سازمان هم‌کاری اقتصادی  (OECD)و گروه ۷ (G۷) و نیز امضا کننده قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی(NAFTA)، کانادا تلاش می‌کند تا اطمینان حاصل کند که بازدیدکنندگان تجاری بین‌المللی می‌توانند در سفرهای تجاری به کانادا بیایند.

شرایط ورود برایبازدیدکنندگان بدون مجوز

با توجه به ماهیت کار و نیز ملیت فرد، برخی از بازدیدکنندگان تجاری خاص می‌توانند بدون نیاز به مجوز کار، وارد این کشور شوند.

 • طرح کلی
 • خدمات پس از فروش یا اجاره
 • توافقنامه گارانتی یا خدمات
 • افرادی که بازدید کننده کسب و کار نیستند
 • تماس با ما

احراز شرایط کسب و کار

بازدیدکنندگان کسب‌وکار باید موارد زیر را نشان دهند:

 • آن‌ها قصد دارند کم‌تر از شش ماه بمانند
 • آن‌ها قصد ورود به بازار کار کانادا را ندارند
 • محل اصلی کسب و کار و منبع درآمد و سود، خارج از کانادا است
 • آنها اسنادی دارند که از درخواست آنها پشتیبانی می کنند و
 • آن‌ها نیازمندی‌های ورودی اصلی کانادا را برآورده می‌کنند، چون
  • آن‌هایک سند سفر معتبر، مانند پاسپورت دارند
  • پول کافی برای اقامت و بازگشت به خانه دارند
  • برنامه‌ای برای خروج از کانادا در پایان بازدید دارند
  • یک خطر جنایی، امنیتی یا بهداشتی برای کانادایی‌ها نیستند

دلایل حضور بازدیدکننده تجاری در کانادا

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا یک فرد ممکن است به عنوان یک بازدیدکننده تجاری به کانادا بیاید، از جمله:

 • شرکت در جلسات تجاری، کنفرانس‌ها، کنوانسیون‌های، نمایشگاه‌ها، و غیره؛
 • خرید کالاهای و یا خدمات کانادایی به نمایندگی از یک نهاد خارجی؛
 • دستور دادن به کالا یا خدمات؛
 • ارائه خدمات پس از فروش، به استثنای دست دادن کار در معاملات ساختمانی؛
 • آموزش توسط یک شرکت مادر کانادایی برای کار خارج از کانادا؛
 • آموزش کارکنان یک شرکت خارجی از یک شرکت خارجی.

بازدید کنندگان تجاری از کانادا ممکن است نیاز به ویزای اقامت موقت (trv)یا مجوز سفر الکترونیکی (eta)داشته باشند.

اجازه دادن به افراد تجاری بین‌المللی برای انجام کسب‌وکار در کانادا برای موفقیت مستمر اقتصادی کشور مهم است.

به طور مشابه، کشورهایی که توافقات تجاری و شراکت اقتصادی قوی با کانادا دارند، به طور کلی به بازدیدکنندگان تجاری کانادا اجازه می‌دهند تا هر چه سریع‌تر وارد کشورهای خود شوند.

روابط متقابل یکی از جنبه‌های مهم چشم‌انداز تجاری و موفقیت اقتصادی کانادا است.

شرکت پارس پیکاپ میتواند در مورد نحوه اخذ ویزای توریستی و تحصیلی شما عزیزان را راهنمایی کند.با ما در تماس باشید.

خدمات پس از فروش یا اجاره

تعمیر و نگهداری فردی، نظارت بر نصب و راه اندازی و آزمایش تجهیزات تجاری یا صنعتی (از جمله نرم افزار های کامپیوتری) ممکن است برای بازدید کننده های کسب و کار در نظر گرفته شود و به همین علت نیازی به مجوز کار کانادا نیست.

راه اندازی شامل نصب دستی است که به طور کلی توسط ساخت و ساز یا صنعت ساختمان سازی، مانند برق و یا اتصالات لوله انجام می شود.

این ماده همچنین شامل افرادی می‌شود که به دنبال ورود به تعمیر و یا خدمات تخصصی خریداری‌شده و یا اجاره در خارج از کانادا هستند، مشروط بر اینکه این سرویس به عنوان بخشی از قرارداد فروش اصلی یا تمدید قرارداد، قرارداد اجاره / کرایه، ضمانت و یا قرارداد خدمات انجام شود.

خدمات پس از فروش و اجاره همچنین شامل شرایطی است که قرارداد فروش یا اجاره نامه یا سفارش خرید برای ارتقاء نرم افزار برای استفاده از تجهیزات قبلا فروخته شده یا اجاره شده است. یک شخص خدماتی که به کانادا می آید برای نصب، پیکربندی یا آموزش در مورد نرم افزار به روز شده می تواند یک بازدید کننده کسب و کار باشد. قرارداد فروش یا اجاره نامه یا سفارش خرید برای نرم افزار به روز شده یک قرارداد جدید برای یک محصول جدید است. لطفا توجه داشته باشید که ساختمان و کار ساختمانی با این مقررات پوشش نمی شود.

توافقنامه گارانتی یا خدمات

برای قراردادهای ضمانت و یا خدمات، قرارداد باید به عنوان بخشی از فروش اصلی یا قراردادهای اجاره / اجاره مورد مذاکره قرار گیرد یا ضمیمه توافقنامه اصلی باشد تا ملیت خارجی به عنوان یک بازدیدکننده تجاری در نظر گرفته شود.

پس از امضای قرارداد اجاره یا اجاره / اجاره، قراردادهای خدماتی با طرف‌های ثالث مورد مذاکره قرار گرفتند. جایی که کار در کانادا تحت ضمانت، مجوز کار و ارزیابی تاثیر بازار کار  (LMIA)تحت پوشش قرار نمی‌گیرد.

افرادی که بازدید کننده های تجاری نیستند

در شرایطی که یک کارفرمای کانادایی به طور مستقیم برای خدمات از یک شرکت غیر کانادایی قرارداد بسته‌است، کارمند شرکت خارجی که خدمات را برای شرکت کانادایی اجرا می‌کند به یک مجوز کار کانادایی نیاز دارد.

این وضعیت اغلب در بافت توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی  (NAFTA)بروز می‌کند. ارایه‌دهنده خدمات صرفا به این دلیل که به طور مستقیم از یک منبع کانادایی پاداش دریافت نکرده است، به عنوان یک مهمان تجاری در نظر گرفته نمی‌شود. از آنجا که قرارداد بین شرکت کانادایی و کارفرمای کارگر خارجی وجود دارد، یک ورودی به بازار کار کانادا وجود دارد. و به این دلیل که کارفرمای خارجی بابت خدمات ارائه‌شده دریافت می‌کند، فرض می‌شود که کارگران از یک منبع کانادایی پول دریافت می‌کنند. در نتیجه کارگر نمی‌تواند به عنوان یک بازدیدکننده تجاری در نظر گرفته شود.

برای مثال، یک پروژه زیر بنایی در کانادا خدمات یک شرکت برنامه‌ریزی شهری مستقر در ایالات‌متحده را که یک تیم کوچک را به کانادا می‌فرستد، قرار می‌دهد. اعضای تیم در کانادا کار می‌کنند و این شرکت در حال دریافت غرامت برای شرکت در این پروژه است. بنابراین اعضای تیم معیارهای ورود به کانادا را برآورده نمی‌کنند.

افرادی که قصد ورود به بازار کار کانادا را دارند ممکن است نیازمند مجوز کار موقت باشند.

افراد دیگری که برای دوره‌های کوتاه‌مدت در کانادا کار می‌کنند و در شرایط خاص ممکن است بدون مجوز کار در کانادا کار کنند، در حالی که لزوما بازدیدکنندگان کسب‌وکار در نظر گرفته نمی‌شوند.

به اشتراک بگذارید!

0 Likes

Comments: 0

هیچ دیدگاهی در مورد این مطلب وجود ندارد، اولین نفر باشید!

پیام بگذارید